AVE030020E20R0KE Vishay - Huntington Electric
  • More about AVE030020E20R0KE Vishay - Huntington Electric
    AVE030020E20R0KE is manufactured by Vishay - Huntington Electric and is categorized in the Adjustable Power Resistor category. AVE030020E20R0KE is described as RES ADJ 20 OHM 300W 10%. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay - Huntington Electric
    ---> Adjustable Power Resistor from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Adjustable Power Resistor
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 220MM
    View
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK