AVE030020E16R0KE Vishay - Huntington Electric
  • More about AVE030020E16R0KE Vishay - Huntington Electric
    AVE030020E16R0KE is manufactured by Vishay - Huntington Electric and is categorized in the Adjustable Power Resistor category. AVE030020E16R0KE is described as RES ADJ 16 OHM 300W 10%. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay - Huntington Electric
    ---> Adjustable Power Resistor from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Adjustable Power Resistor
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    View
    Bud Industries
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F