SFR16S0009531FR500 Vishay |BC Comp
  • More about SFR16S0009531FR500 Vishay |BC Comp
    SFR16S0009531FR500 is manufactured by Vishay |BC Comp and is categorized in the Through Hole Resistors category. SFR16S0009531FR500 is described as RES 9.53K OHM 1/2W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"