V300A28C500BL Vicor Corp
  • Available: 24
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about V300A28C500BL Vicor Corp
    V300A28C500BL Vicor Corp
    V300A28C500BL is manufactured by Vicor Corp and is categorized in the DC/DC Converters category. V300A28C500BL is described as CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Vicor Corp
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"