IB050Q096T70N1-CB Vicor Corp
  • Available: 4
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about IB050Q096T70N1-CB Vicor Corp
    IB050Q096T70N1-CB Vicor Corp
    IB050Q096T70N1-CB is manufactured by Vicor Corp and is categorized in the DC/DC & AC/DC Off-Line SMPS category. IB050Q096T70N1-CB is described as 1/4 BRICK IBC 36-60VIN 70A EVAL. Perfect Parts is a supplier of Evaluation Boards and other Development Boards, Kits, Evaluation Tools, & Accessories.
    ---> Other parts by Vicor Corp
    ---> DC/DC & AC/DC Off-Line SMPS from all manufacturers
    ---> Evaluation Boards by sub category
  • More About  DC/DC & AC/DC Off-Line SMPS
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Volgen America - Kaga Elect
  • Description
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    View
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    View
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA
    Energizer
    BATT CHARGER AA/AAA/9V/C/D
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 17AH