TLVB4200 VISHAY
  • Part Number: TLVB4200
  • Manufacturer Name: VISHAY
  • Description: LED; Blue; 25 mcd (Min.); T-1; 20 mA (Forward); 3.9 V (Typ.); 5 V (Min.); 85 de
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • More about TLVB4200 VISHAY
    TLVB4200 VISHAY
    TLVB4200 is manufactured by VISHAY and is categorized in the General LEDs category. TLVB4200 is described as LED; Blue; 25 mcd (Min.); T-1; 20 mA (Forward); 3.9 V (Typ.); 5 V (Min.); 85 de. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.
    ---> Other parts by VISHAY
    ---> General LEDs from all manufacturers
    ---> LEDs by sub category
  • More About  General LEDs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE