TLUV5300 VISHAY
  • Part Number: TLUV5300
  • Manufacturer Name: VISHAY
  • Description: LED; Green/Red; 1 mcd (Min.); 5 mm; 30 mA per Diode; 15 V (Typ.); GaAsP on GaP
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • Available: 10,972
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about TLUV5300 VISHAY
    TLUV5300 VISHAY
    TLUV5300 is manufactured by VISHAY and is categorized in the General LEDs category. TLUV5300 is described as LED; Green/Red; 1 mcd (Min.); 5 mm; 30 mA per Diode; 15 V (Typ.); GaAsP on GaP. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.
    ---> Other parts by VISHAY
    ---> General LEDs from all manufacturers
    ---> LEDs by sub category
  • More About  General LEDs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 42HP
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    View
    Schroff
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    Wakefield-vette
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS