TLHO4200 VISHAY
  • Part Number: TLHO4200
  • Manufacturer Name: VISHAY
  • Description: LED; Red; 10mcd; 3mmDia.; T-1; 30mA; 2.4V; 605nm; 22deg; GaAsP on GaP; 6V; 100mW; -40d
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • Available: 3,175
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about TLHO4200 VISHAY
    TLHO4200 VISHAY
    TLHO4200 is manufactured by VISHAY and is categorized in the General LEDs category. TLHO4200 is described as LED; Red; 10mcd; 3mmDia.; T-1; 30mA; 2.4V; 605nm; 22deg; GaAsP on GaP; 6V; 100mW; -40d. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.
    ---> Other parts by VISHAY
    ---> General LEDs from all manufacturers
    ---> LEDs by sub category
  • More About  General LEDs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    View
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA