TLHG5100 VISHAY
  • Part Number: TLHG5100
  • Manufacturer Name: VISHAY
  • Description: LED; Green; 240mcd; 5mmDia.; T-1-3/4; 9deg; 565nm; 30mA; 2.4V Vf; 15V Vr; 100mW
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • Available: 6,444
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about TLHG5100 VISHAY
    TLHG5100 VISHAY
    TLHG5100 is manufactured by VISHAY and is categorized in the General LEDs category. TLHG5100 is described as LED; Green; 240mcd; 5mmDia.; T-1-3/4; 9deg; 565nm; 30mA; 2.4V Vf; 15V Vr; 100mW. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.
    ---> Other parts by VISHAY
    ---> General LEDs from all manufacturers
    ---> LEDs by sub category
  • More About  General LEDs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"