TLHB4200 VISHAY
  • Part Number: TLHB4200
  • Manufacturer Name: VISHAY
  • Description: LED; Blue; 50 mcd (Typ.) @ 20 mA; 3.2 mm; T-1; 20 mA @ 60 degC; 5 V; GaN on SiC
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • Available: 5,477
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about TLHB4200 VISHAY
    TLHB4200 VISHAY
    TLHB4200 is manufactured by VISHAY and is categorized in the General LEDs category. TLHB4200 is described as LED; Blue; 50 mcd (Typ.) @ 20 mA; 3.2 mm; T-1; 20 mA @ 60 degC; 5 V; GaN on SiC. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.