1090QA3-28V VCC - VISUAL COMMUNICATIONS
  • More about 1090QA3-28V VCC - VISUAL COMMUNICATIONS
    1090QA3-28V is manufactured by VCC - VISUAL COMMUNICATIONS and is categorized in the Panel Mount Indicators category. 1090QA3-28V is described as Indicator, Pnl-Mnt; Amber Neon, 28 V, 0.500" MH, Snap-Fit, 0.187" Terminals. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by VCC - VISUAL COMMUNICATIONS
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE