1090D5-28V VCC - VISUAL COMMUNICATIONS
  • More about 1090D5-28V VCC - VISUAL COMMUNICATIONS
    1090D5-28V is manufactured by VCC - VISUAL COMMUNICATIONS and is categorized in the Panel Mount Indicators category. 1090D5-28V is described as Indicator, Pnl-Mnt; Light; Green; Incandescent; 28 V; White Nylon; Polycarbonate. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by VCC - VISUAL COMMUNICATIONS
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"