1090A1-28V VCC - VISUAL COMMUNICATIONS
  • More about 1090A1-28V VCC - VISUAL COMMUNICATIONS
    1090A1-28V is manufactured by VCC - VISUAL COMMUNICATIONS and is categorized in the Panel Mount Indicators category. 1090A1-28V is described as Indicator, Pnl-Mnt; Red; Incandescent; 28 V; White Nylon; Transparent; Polycarbonate. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by VCC - VISUAL COMMUNICATIONS
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK