PTMA401120N2AZ Texas Instruments
  • More about PTMA401120N2AZ Texas Instruments
    PTMA401120N2AZ is manufactured by Texas Instruments and is categorized in the DC/DC Converters category. PTMA401120N2AZ is described as CONV DC/DC 48VIN 1A 12V HRZ 6SMD. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Texas Instruments
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    View
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)