XS912R1PAM12 Telemecanique Sensors
  • Part Number: XS912R1PAM12
  • Manufacturer Name: Telemecanique Sensors
  • Description: Sensor; Proximity; 12mm; 3-wire; 12-24 VDC; NO PNP Flush Mt. M12 Conn.
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about XS912R1PAM12 Telemecanique Sensors
    XS912R1PAM12 is manufactured by Telemecanique Sensors and is categorized in the Sensors category. XS912R1PAM12 is described as Sensor; Proximity; 12mm; 3-wire; 12-24 VDC; NO PNP Flush Mt. M12 Conn.. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Telemecanique Sensors
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
    Schroff
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"