XS608B1NAM12 Telemecanique Sensors
  • Part Number: XS608B1NAM12
  • Manufacturer Name: Telemecanique Sensors
  • Description: INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR 8MM 12-48 VDC, SS, 1 NO, NPN, 2.5MM, M12
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about XS608B1NAM12 Telemecanique Sensors
    XS608B1NAM12 is manufactured by Telemecanique Sensors and is categorized in the Sensors category. XS608B1NAM12 is described as INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR 8MM 12-48 VDC, SS, 1 NO, NPN, 2.5MM, M12. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Telemecanique Sensors
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    View
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V