XS118BLPAM12 Telemecanique Sensors
  • Part Number: XS118BLPAM12
  • Manufacturer Name: Telemecanique Sensors
  • Description: SENSOR; PROXIMITY; 18MM BARREL; SHIELDED METAL; PNP; RANGE 5MM; 10-36VDC; M12 CO
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about XS118BLPAM12 Telemecanique Sensors
    XS118BLPAM12 is manufactured by Telemecanique Sensors and is categorized in the Sensors category. XS118BLPAM12 is described as SENSOR; PROXIMITY; 18MM BARREL; SHIELDED METAL; PNP; RANGE 5MM; 10-36VDC; M12 CO. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Telemecanique Sensors
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA