XMLP250BC72 Telemecanique Sensors
  • Part Number: XMLP250BC72
  • Manufacturer Name: Telemecanique Sensors
  • Description: Press Sensor ForVarious Media, 250bar Max Press, 24Vac/dc, G1/4 Process Connection
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about XMLP250BC72 Telemecanique Sensors
    XMLP250BC72 is manufactured by Telemecanique Sensors and is categorized in the Sensors category. XMLP250BC72 is described as Press Sensor ForVarious Media, 250bar Max Press, 24Vac/dc, G1/4 Process Connection. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Telemecanique Sensors
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA