ST48D50-02 Teledyne Relays
  • Part Number: ST48D50-02
  • Manufacturer Name: Teledyne Relays
  • Description: Relay; SSR; Control; Cur-Rtg 50A; Ctrl-V 30AC; Vol-Rtg 600V; Screw; UL; ST Series
  • Category: General Purpose Relays
  • Status:
  • More about ST48D50-02 Teledyne Relays
    ST48D50-02 Teledyne Relays
    ST48D50-02 is manufactured by Teledyne Relays and is categorized in the General Purpose Relays category. ST48D50-02 is described as Relay; SSR; Control; Cur-Rtg 50A; Ctrl-V 30AC; Vol-Rtg 600V; Screw; UL; ST Series. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Teledyne Relays
    ---> General Purpose Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  General Purpose Relays
    General Purpose Relays
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    View
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM