SD48D40-06 Teledyne Relays
  • Part Number: SD48D40-06
  • Manufacturer Name: Teledyne Relays
  • Description: Relay; SSR; Control; Cur-Rtg 40A; Ctrl-V 30DC; Vol-Rtg 510V; Pnl-Mnt; Faston; UL
  • Category: General Purpose Relays
  • Status:
  • More about SD48D40-06 Teledyne Relays
    SD48D40-06 Teledyne Relays
    SD48D40-06 is manufactured by Teledyne Relays and is categorized in the General Purpose Relays category. SD48D40-06 is described as Relay; SSR; Control; Cur-Rtg 40A; Ctrl-V 30DC; Vol-Rtg 510V; Pnl-Mnt; Faston; UL. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Teledyne Relays
    ---> General Purpose Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  General Purpose Relays
    General Purpose Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM