SD24R50-06 Teledyne Relays
  • Part Number: SD24R50-06
  • Manufacturer Name: Teledyne Relays
  • Description: Relay; SSR; Control; Cur-Rtg 50A; Ctrl-V 30DC; Vol-Rtg 280V; Pnl-Mnt; Faston; UL
  • Category: General Purpose Relays
  • Status:
  • More about SD24R50-06 Teledyne Relays
    SD24R50-06 Teledyne Relays
    SD24R50-06 is manufactured by Teledyne Relays and is categorized in the General Purpose Relays category. SD24R50-06 is described as Relay; SSR; Control; Cur-Rtg 50A; Ctrl-V 30DC; Vol-Rtg 280V; Pnl-Mnt; Faston; UL. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Teledyne Relays
    ---> General Purpose Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  General Purpose Relays
    General Purpose Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    View
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A