SSL1.50SV Techflex
  • Part Number: SSL1.50SV
  • Manufacturer Name: Techflex
  • Description: SLEEVING 1.5 X 50 SILVER
  • Category: Spiral Wrap
  • Status:
  • More about SSL1.50SV Techflex
    SSL1.50SV Techflex
    SSL1.50SV is manufactured by Techflex and is categorized in the Spiral Wrap category. SSL1.50SV is described as SLEEVING 1.5" X 50 SILVER. Perfect Parts is a supplier of Connector Support and other Interconnects.
    ---> Other parts by Techflex
    ---> Spiral Wrap from all manufacturers
    ---> Connector Support by sub category
  • More About  Spiral Wrap
    Connector Support
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    View
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM