DWT1.50BK Techflex
  • Part Number: DWT1.50BK
  • Manufacturer Name: Techflex
  • Description: SELF WRAP 1.5 X 150 BLACK
  • Category: Spiral Wrap
  • Status:
  • More about DWT1.50BK Techflex
    DWT1.50BK Techflex
    DWT1.50BK is manufactured by Techflex and is categorized in the Spiral Wrap category. DWT1.50BK is described as SELF WRAP 1.5" X 150 BLACK. Perfect Parts is a supplier of Connector Support and other Interconnects.
    ---> Other parts by Techflex
    ---> Spiral Wrap from all manufacturers
    ---> Connector Support by sub category
  • More About  Spiral Wrap
    Connector Support
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM