T1210-2R7G Tamura
  • Part Number: T1210-2R7G
  • Manufacturer Name: Tamura
  • Description: FIXED IND 2.7UH 250MA 1.1 OHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about T1210-2R7G Tamura
    T1210-2R7G Tamura
    T1210-2R7G is manufactured by Tamura and is categorized in the Fixed Inductors category. T1210-2R7G is described as FIXED IND 2.7UH 250MA 1.1 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM