T1008-1R8G Tamura
  • Part Number: T1008-1R8G
  • Manufacturer Name: Tamura
  • Description: FIXED IND 1.8UH 300MA 2.6 OHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about T1008-1R8G Tamura
    T1008-1R8G Tamura
    T1008-1R8G is manufactured by Tamura and is categorized in the Fixed Inductors category. T1008-1R8G is described as FIXED IND 1.8UH 300MA 2.6 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Tamura
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cnc Tech
  • Description
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    View
    Memory Protection Devices
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL