NRS8040T6R8NJGJV Taiyo Yuden
  • Part Number: NRS8040T6R8NJGJV
  • Manufacturer Name: Taiyo Yuden
  • Description: FIXED IND 6.8UH 3.7A 32.5 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about NRS8040T6R8NJGJV Taiyo Yuden
    NRS8040T6R8NJGJV Taiyo Yuden
    NRS8040T6R8NJGJV is manufactured by Taiyo Yuden and is categorized in the Fixed Inductors category. NRS8040T6R8NJGJV is described as FIXED IND 6.8UH 3.7A 32.5 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Taiyo Yuden
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A