NRS8040T2R2NJGJ Taiyo Yuden
  • More about NRS8040T2R2NJGJ Taiyo Yuden
    NRS8040T2R2NJGJ Taiyo Yuden
    NRS8040T2R2NJGJ is manufactured by Taiyo Yuden and is categorized in the Fixed Inductors category. NRS8040T2R2NJGJ is described as FIXED IND 2.2UH 6.3A 11.7 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    View
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    View
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM