NRS8040T2R0NJGJ Taiyo Yuden
  • Part Number: NRS8040T2R0NJGJ
  • Manufacturer Name: Taiyo Yuden
  • Description: FIXED IND 2UH 6.3A 11.7 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about NRS8040T2R0NJGJ Taiyo Yuden
    NRS8040T2R0NJGJ Taiyo Yuden
    NRS8040T2R0NJGJ is manufactured by Taiyo Yuden and is categorized in the Fixed Inductors category. NRS8040T2R0NJGJ is described as FIXED IND 2UH 6.3A 11.7 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.