NRS8040T101MJGKV Taiyo Yuden
  • Part Number: NRS8040T101MJGKV
  • Manufacturer Name: Taiyo Yuden
  • Description: FIXED IND 100UH 1A 364 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about NRS8040T101MJGKV Taiyo Yuden
    NRS8040T101MJGKV Taiyo Yuden
    NRS8040T101MJGKV is manufactured by Taiyo Yuden and is categorized in the Fixed Inductors category. NRS8040T101MJGKV is described as FIXED IND 100UH 1A 364 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Taiyo Yuden
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    View
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE