NRS8040T101MJGK Taiyo Yuden
  • Part Number: NRS8040T101MJGK
  • Manufacturer Name: Taiyo Yuden
  • Description: FIXED IND 100UH 1A 364 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about NRS8040T101MJGK Taiyo Yuden
    NRS8040T101MJGK Taiyo Yuden
    NRS8040T101MJGK is manufactured by Taiyo Yuden and is categorized in the Fixed Inductors category. NRS8040T101MJGK is described as FIXED IND 100UH 1A 364 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Taiyo Yuden
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"