NRS6028T4R7MMGK Taiyo Yuden
  • Part Number: NRS6028T4R7MMGK
  • Manufacturer Name: Taiyo Yuden
  • Description: FIXED IND 4.7UH 3A 40.3 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about NRS6028T4R7MMGK Taiyo Yuden
    NRS6028T4R7MMGK Taiyo Yuden
    NRS6028T4R7MMGK is manufactured by Taiyo Yuden and is categorized in the Fixed Inductors category. NRS6028T4R7MMGK is described as FIXED IND 4.7UH 3A 40.3 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Taiyo Yuden
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M