NRS6028T101MMGJV Taiyo Yuden
  • Part Number: NRS6028T101MMGJV
  • Manufacturer Name: Taiyo Yuden
  • Description: FIXED IND 100UH 660MA 780 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about NRS6028T101MMGJV Taiyo Yuden
    NRS6028T101MMGJV Taiyo Yuden
    NRS6028T101MMGJV is manufactured by Taiyo Yuden and is categorized in the Fixed Inductors category. NRS6028T101MMGJV is described as FIXED IND 100UH 660MA 780 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Taiyo Yuden
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE