NRS6020T4R7NMGJ Taiyo Yuden
  • Part Number: NRS6020T4R7NMGJ
  • Manufacturer Name: Taiyo Yuden
  • Description: FIXED IND 4.7UH 2.15A 69.6 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about NRS6020T4R7NMGJ Taiyo Yuden
    NRS6020T4R7NMGJ Taiyo Yuden
    NRS6020T4R7NMGJ is manufactured by Taiyo Yuden and is categorized in the Fixed Inductors category. NRS6020T4R7NMGJ is described as FIXED IND 4.7UH 2.15A 69.6 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Taiyo Yuden
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK