BRC2016T6R8M Taiyo Yuden
  • More about BRC2016T6R8M Taiyo Yuden
    BRC2016T6R8M Taiyo Yuden
    BRC2016T6R8M is manufactured by Taiyo Yuden and is categorized in the Fixed Inductors category. BRC2016T6R8M is described as FIXED IND 6.8UH 560MA 429 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.