BRC1608T2R2M Taiyo Yuden
  • More about BRC1608T2R2M Taiyo Yuden
    BRC1608T2R2M Taiyo Yuden
    BRC1608T2R2M is manufactured by Taiyo Yuden and is categorized in the Fixed Inductors category. BRC1608T2R2M is described as FIXED IND 2.2UH 280MA 550 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM