BZX55C3V6 A0G Taiwan Semiconductor
  • More about BZX55C3V6 A0G Taiwan Semiconductor
    BZX55C3V6 A0G is manufactured by Taiwan Semiconductor and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZX55C3V6 A0G is described as DIODE ZENER 3.6V 500MW DO35. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Taiwan Semiconductor
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM