BZX55C20 A0G Taiwan Semiconductor
  • More about BZX55C20 A0G Taiwan Semiconductor
    BZX55C20 A0G is manufactured by Taiwan Semiconductor and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZX55C20 A0G is described as DIODE ZENER 20V 500MW DO35. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Taiwan Semiconductor
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    View
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"