BZS55C5V6 RXG Taiwan Semiconductor
  • More about BZS55C5V6 RXG Taiwan Semiconductor
    BZS55C5V6 RXG is manufactured by Taiwan Semiconductor and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZS55C5V6 RXG is described as DIODE ZENER 5.6V 500MW 1206. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    STANDOFF W/POST
    View
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"