2M6.8ZHB0G Taiwan Semiconductor
  • More about 2M6.8ZHB0G Taiwan Semiconductor
    2M6.8ZHB0G is manufactured by Taiwan Semiconductor and is categorized in the Single Zener Diodes category. 2M6.8ZHB0G is described as DIODE ZENER 6.8V 2W DO204AC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Taiwan Semiconductor
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    View
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V