VB 803M-BS14 TURCK
  • Part Number: VB 803M-BS14
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Junction Box; 8-Port; threaded conn, 14 pin, M16 conn, mates w/BKM 14-836*
  • Category: Sensor Accessories
  • Status:
  • More about VB 803M-BS14 TURCK
    VB 803M-BS14 TURCK
    VB 803M-BS14 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensor Accessories category. VB 803M-BS14 is described as Junction Box; 8-Port; threaded conn, 14 pin, M16 conn, mates w/BKM 14-836*. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensor Accessories from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensor Accessories
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    View
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    Schroff
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS