NI40U-CP40-VN4X2-B1141 TURCK
  • Part Number: NI40U-CP40-VN4X2-B1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Proximity, Inductive, 40mm Range, 10-65VDC, NO/NC, 7/8 -16UN, M1540691
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NI40U-CP40-VN4X2-B1141 TURCK
    NI40U-CP40-VN4X2-B1141 TURCK
    NI40U-CP40-VN4X2-B1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. NI40U-CP40-VN4X2-B1141 is described as Sensor, Proximity, Inductive, 40mm Range, 10-65VDC, NO/NC, 7/8"-16UN, M1540691. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE