NI20-CP40-FZ3X2-B3131 TURCK
  • Part Number: NI20-CP40-FZ3X2-B3131
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Proximity, Inductive, 20mm Range, 20-250VAC/VDC, 1/2 -20UN, M1341192
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NI20-CP40-FZ3X2-B3131 TURCK
    NI20-CP40-FZ3X2-B3131 TURCK
    NI20-CP40-FZ3X2-B3131 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. NI20-CP40-FZ3X2-B3131 is described as Sensor, Proximity, Inductive, 20mm Range, 20-250VAC/VDC, 1/2"-20UN, M1341192. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    View
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"