NI20-CP40-AP6X2 TURCK
  • Part Number: NI20-CP40-AP6X2
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Prox, 3 Wire DC, PNP, Embeddable, 20 MM Range
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NI20-CP40-AP6X2 TURCK
    NI20-CP40-AP6X2 TURCK
    NI20-CP40-AP6X2 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. NI20-CP40-AP6X2 is described as Sensor, Prox, 3 Wire DC, PNP, Embeddable, 20 MM Range. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM