NI100U-K90SR-VP4X2-H1141 TURCK
  • Part Number: NI100U-K90SR-VP4X2-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: PNP Blockinductive Prox Sensor, M20, Maximum of 100mm Detection Range, 10 to 65Vdc
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NI100U-K90SR-VP4X2-H1141 TURCK
    NI100U-K90SR-VP4X2-H1141 TURCK
    NI100U-K90SR-VP4X2-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. NI100U-K90SR-VP4X2-H1141 is described as PNP Blockinductive Prox Sensor, M20, Maximum of 100mm Detection Range, 10 to 65Vdc. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V