NI 8U-M12-AN6X-H1141 TURCK
  • Part Number: NI 8U-M12-AN6X-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Inductive; M12 x 1; 10 to 30 VDC; 200 mA (Max.); 2000 Hz; Brass
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NI 8U-M12-AN6X-H1141 TURCK
    NI 8U-M12-AN6X-H1141 TURCK
    NI 8U-M12-AN6X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. NI 8U-M12-AN6X-H1141 is described as Sensor, Inductive; M12 x 1; 10 to 30 VDC; 200 mA (Max.); 2000 Hz; Brass. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    View
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT