NI 4-M12-AP6X-H1141 TURCK
  • Part Number: NI 4-M12-AP6X-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: NO Barrelinductive Prox Sensor, M12, Maximum of 4mm Detection Range, 10 to 30Vdc
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NI 4-M12-AP6X-H1141 TURCK
    NI 4-M12-AP6X-H1141 TURCK
    NI 4-M12-AP6X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. NI 4-M12-AP6X-H1141 is described as NO Barrelinductive Prox Sensor, M12, Maximum of 4mm Detection Range, 10 to 30Vdc. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE SOCKET METAL INSUL
    View
    PLUG AUTO PWR GREY
    AUTO PLUG EUROPEAN
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE