NI 3-EH6.5K-Y1 TURCK
  • Part Number: NI 3-EH6.5K-Y1
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Proximity, 6.5mm, Inductive, 3mm Range, NAMUR, 2m, PVC, Blue, S1004700
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NI 3-EH6.5K-Y1 TURCK
    NI 3-EH6.5K-Y1 TURCK
    NI 3-EH6.5K-Y1 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. NI 3-EH6.5K-Y1 is described as Sensor, Proximity, 6.5mm, Inductive, 3mm Range, NAMUR, 2m, PVC, Blue, S1004700. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F