BIM-M12E-AP4X-H1141 TURCK
  • Part Number: BIM-M12E-AP4X-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: NO Barrel Magnetic Proximity Sensor, M12, , 10 - 65 V dc, IP67
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BIM-M12E-AP4X-H1141 TURCK
    BIM-M12E-AP4X-H1141 TURCK
    BIM-M12E-AP4X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BIM-M12E-AP4X-H1141 is described as NO Barrel Magnetic Proximity Sensor, M12, , 10 - 65 V dc, IP67. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM