BI10-P30SK-AN6X2 TURCK
  • Part Number: BI10-P30SK-AN6X2
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: NO Barrel Inductive Proximity Sensor, PG9, 10 mm Detection Range, 10 to 30Vdc, IP67
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI10-P30SK-AN6X2 TURCK
    BI10-P30SK-AN6X2 TURCK
    BI10-P30SK-AN6X2 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI10-P30SK-AN6X2 is described as NO Barrel Inductive Proximity Sensor, PG9, 10 mm Detection Range, 10 to 30Vdc, IP67. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK