BI 5-M18-VP4X-H1141 TURCK
  • Part Number: BI 5-M18-VP4X-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor; Inductive; Barrel; 18 mm; PNP; 5 mm; 10 to 65 VDC; 200 mA (Max.)
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 5-M18-VP4X-H1141 TURCK
    BI 5-M18-VP4X-H1141 TURCK
    BI 5-M18-VP4X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 5-M18-VP4X-H1141 is described as Sensor; Inductive; Barrel; 18 mm; PNP; 5 mm; 10 to 65 VDC; 200 mA (Max.). Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.